در واقع قابلیت گوشی های تلفن همراه همیشه به شارژر هایی بستگی دارد که آن ها را فعال نگه می دارد، اما این شارژر ها نیز همانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر می توانند به سرعت خراب شوند یا پس از مدتی عمر مفید آن ها به اتمام برسد و این خود به معنای نیاز به خرید یک دستگاه شارژر جدید است. اما خرید شارژر گوشی تلفن همراه، به مین سادگی نیست چرا که علاوه بر وجود شارژر های مختلف برای موقعیت ها و گوشی های مختلف، بازار این محصولات پر از شارژر های بی کیفیت است. اما چگونه می توان یک خرید شارژر مناسب و استاندارد را برای گوشی خود انتخاب و کنیم؟

انواع شارژر گوشی براساس نوع سوکت

سوکت های شارژی که در گوشی های موبایل بکار گرفته می شوند انواع مختلفی دارند و از نظر شکل با هم متفاوت هستند. برای مثال آیفون های اپل از سوکت شارژ اختصاصی با عنوان لایتنینگ بهره می برند که قابل نصب در گوشی های اندرویدی نیست! این مسئله سبب شده که سیم شارژر گوشی های موبایل نسبت به یکدیگر متفاوت باشند و نتوان از هر سیم شارژری برای شارژ باتری هر گوشی استفاده کرد. البته ذر حال حاضر تقریبا ۷۰ درصد گوشی ها به جز آیفون های اپل از شارژر های میکرو یو اس بی (Micro USB) بهره می برند. اصلی ترین مدل های سوکت شارژ گوشی های موبایل عبارتند از:

۱. یو اس بی نوع سی (USB Type C):یو اس بی نوع سی یکی از جدیدترین انواع سوکت شارژ برای گوشی های اندرویدی است که سرعت آن مطلوب تر از قبل بوده و تقریبا از سال ۲۰۱۵ به بعد مقدار بکارگیری آن رواج یافت. این نوع از سوکت شارژ گوشی بیشتر در گوشی های اندرویدی جدید و رده بالا بکار گرفته می شود.

۲. میکرو یو اس بی (Micro USB):متداول ترین نوع سوکت شارژ گوشی های موبایل سوکت میکرو یو اس بی است که تقریبا ۷۰ درصد گوشی های اندرویدی از آن پشتیبانی می کنند. این سوکت شارژ سال هاست که در گوشی های اندرویدی مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا تا قبل از ارائه سوکت های یو اس بی نوع سی، در تمام گوشی های موبایل اندرویدی استفاده می شدند.

۳. لایتنینگ (Lightening):سوکت شارژ لایتنینگ مختص آیفون و آیپد های اپل است و فقط در محصولات شرکت اپل قابل استفاده خواهد بود. این سوکت را نمی توان برای شارژ گوشی های اندرویدی مورد استفاده قرار دارد. به سوکت لایتنینگ در اصطلاح عامیانه <<شارژر اپل>> یا <<شارژر آیفون>> هم گفته می شود که در واقع منظور همان شارژر مجهز به سیم لایتنینگ است.

انواع شارژر های گوشی تلفن همراه

هنگام خرید شارژر گوشی تلفن همراه با انتخاب های زیادی روبرو می شوید. برخی از شارژر ها برای استفاده در خانه و سر کار مناسب هستند درحالی که برخی دیگر به طور اختصاصی برای استفاده در ماشین طراحی شده اند. افرادی که اغلب در حال مسافرت هستند ممکن است شارژر مناسب شان آن هایی باشد که با یک منبع تغذیه سوخت جایگزین کار می کنند. در شرایط اضطراری، شارژری که منبع تغذیه آن باتری است می تواند به طور بالقوه یک مزیت بزرگ و حیاتی باشد. هر گزینه مزایا و معایب خودش را دارد، بنابراین خریداران باید ببینند که کدام گزینه بیشتر به کارشان می آید.

با انواع شارژر های گوشی آشنا هستید؟

های ,گوشی ,شارژر ,سوکت ,شارژ ,استفاده ,گوشی های ,سوکت شارژ ,یو اس ,اس بی ,های اندرویدی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


fekrebartar Kristine's game smile-theme الان بخر تحویل بگیر گوشی دست دوم بهترین سایت معرفی برترین ها مطالب اینترنتی سایت رسمی حمید دهنوی مطالب اینترنتی